دسته‌بندی نشده

رزرو ساعتی هتل چیست ؟

مفهوم رزرو ساعتی هتل

خیلی ساده است! رزرو ساعتی هتل یا هتل های ساعتی(hourly hotels) به این معنا است که شما می توانید اتاق هتل را بر مبنای تعداد ساعت رزرو کنید. مثلا اگر برای یک اقامت 3 یا حتی 12 ساعته به جای تمام روز دنبال جایی می گردید، این هتل ها به دردتان می خورند. خوب اگر قرار است فقط چند ساعتی را در هتل به چرت زدن و استراحت بگذرانید، چرا باید هزینه یک روز را پرداخت کنید؟!

هتل های ساعتی چند سالی است که وارد عرصه هتلداری شده اند. اما به نظر می رسد به اندازه کافی محبوبیت برای خود دست و پا کرده اند. آن دسته از هتل هایی که در نزدیکی فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، مکان های زیارتی یا بیمارستان ها ساخته شده اند، بیشتر مورد علاقه مسافران هستند. شاید جالب باشد بدانید که هتل های زنجیره ای نامداری چون حیات(hyatt)، شرایتون و حتی اَکور فرانسه هم از این ایده استقبال کرده اند.

رزرو ساعتی هتل چگونه به کمک شما می آید؟

حتما به خاطر دارید که در مطلب با قوانین و مقررات هتل ها آشنا شوید، از چیزی به نام نیم شارژ برای شما گفتیم. نیم شارژ در حقیقت هزینه مازادی است که شما باید بابت چک این زودتر از موعد یا تأخیر در چک اوت پرداخت کنید. در بسیاری از هتل ها این مبلغ، کم نیست و برای خیلی از مسافران نوعی هزینه اضافی قلمداد می شود. البته ما ترفندهایی را هم با شما در میان گذاشتیم که پیش از رزرو هتل می توانید به کار ببندید تا در چک این زودتر از موعد و به تأخیر انداختن چک اوت به کار شما بیایند

به عبارت ساده تر شیوه جدید به داد مسافرانی رسیده که فقط می خواهند چند ساعتی را در یک اقامتگاه راحت استراحت کرده و به جیب خود هم فشار چندانی وارد نکنند. نکته جالب این است که اقامت های چندساعته حتی به سود هتل ها هم هست. در این حالت هتل ها می توانند تا 70 درصد در هزینه های کلی خود صرفه جویی کنند. بنابراین اگر هر روز به شهری رفت و آمد دارید، می خواهید چند ساعتی را در یک هتل بمانید و البته از خانه دوستان و آشنایان هم خبری نیست؛ حتما به سراغ رزرو ساعتی هتل بروید.

پس در پاسخ به این سئوال که چرا مسافران به سراغ رزرو هتل آن هم فقط برای چند ساعت می روند؛ می توان گفت:
• دیگر قرار نیست سرگردان شوید و جایی برای استراحت دارید
• این شیوه با جیب شما هم مهربان تر است
• ساعت چک این و چک اوت انعطاف پذیرتر از حالت معمول است
• دیگر لازم نیست نگران وسایل خود باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *